Magazynowanie

Gdzie i jak przechowywać motocykl, skuter czy rower poza sezonem?

By 12 listopada 2020No Comments

Niedługo kończysz sezon motocyklowy i nie wiesz co z nim zrobić z motorem? Za chwilę zmienisz opony i znowu nie masz dla nich miejsca ? Szukasz komórki lokatorskiej lub większego magazynu do przezimowania Twoich rzeczy?

Mamy na to kilka rozwiązań. Rowery, quady, skutery, opony i wiele innych rzeczy możesz bezpiecznie przechować w atrakcyjnej cenie.

Pomimo, że teoretycznie sezon rowerowo-motocyklowy trwa 365 dni w roku, nadchodzą miesiące, w których pogoda wymusza rezygnację z jazdy jednośladem. Mamy na myśli oczywiście sezon jesienno-zimowy, kiedy to lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest tzw. przezimowanie – garażowanie motocykla czy skutera. Podczas gdy jesienią jazda na dwóch kółkach ma jeszcze sens, to zimą, podczas przymrozków może być niebezpieczna.

Choć dostępnych rozwiązań, pozwalających na przechowywanie jednośladu, jest całkiem sporo, każde z nich ma swoje wady i zalety. Sprawdź je, zanim podejmiesz decyzję.

1. Parking podziemny

Można uznać go za bezpieczne miejsce, w którym możesz przechować swój motor lub rower. Rozwiązanie ma wiele zalet – np. możliwość bezproblemowego dostępu do jednośladu niemalże o każdej porze dnia czy nocy. Ogromną zaletą jest też ochrona motoru czy roweru przed bezpośrednim oddziaływaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak: deszcz, śnieg,  czy mróz.

Nie mniej jednak minusem podziemnego parkingu będą niskie temperatury, ponieważ większość parkingów nie jest ogrzewana. Trzeba się też liczyć z ryzykiem uszkodzenia sprzętu przez przypadkowe osoby oraz parkujące obok pojazdy. Oczywiście nie dochodzi do takich sytuacji zbyt często, ale są prawdopodobne.
Podobnie rzecz ma się z sytuacją kradzieży – parkingi podziemne często posiadają monitoring, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że zawsze łatwiej wyjechać na dwóch kółkach z otwartego obiektu niż pomieszczenia całkowicie zamkniętego.
Statystyki kryminalne pod względem kradzieży wykazują, że garaże i parkingi podziemne są bardziej narażone na okradanie.

2. Własny garaż

Rozwiązanie prawie idealne, z którego skorzystać mogą nieliczni. Plusem własnego garażu jest oczywiście to, że masz go dokładnie w miejscu zamieszkania. Co więcej, w pomieszczeniu możesz trzymać nie tylko jednoślad, ale także wyposażenie oraz narzędzia służące do eksploatacji sprzętu.

3. Twoje mieszkanie

Motocykla ani opon w  domu na pewno trzymać nie będziesz, ale rower już tak.
Jest tylko kwestia czy masz na to właściwe miejsce i odpowiednio dużo przestrzeni?

Nie ma wątpliwości, że do przechowywania roweru nada się pomieszczenie, wolny pokój lub większy budynek gospodarczy, o ile taki się posiadasz; szczególnie że dzięki specjalnym mocowaniom, taki sprzęt możesz zawiesić na ścianie. Dzięki temu zyskasz wolne miejsce i ułatwisz sobie poruszanie się po pomieszczeniu.

Wolny budynek gospodarczy możesz jednak wykorzystać w inny sposób -wynająć go osobom trzecim i czerpać z niego korzyści finansowe. Natomiast u nas wynająć tylko magazyn na jednoślad, żeby płacić mniej za wykorzystaną przestrzeń.

W przypadku gdy nie masz osobnego pokoju lub masz małe mieszkanie, wtedy opcją jest przechowywanie roweru w korytarzu, sypialni lub zewnętrznym balkonie.
Czy to dobre na pewno rozwiązanie? Raczej nie…

  • Po pierwsze szkoda zabranego w ten sposób miejsca.
  • Po drugie rower to nie jest element wystroju wnętrza.
  • Po trzecie rower to niejednokrotnie drogi sprzęt, więc tym bardziej nie powinien stać na balkonie lub często używanym szlaku komunikacyjnym w domu czy w ogólnodostępnych pokojach, gdzie łatwo o jego uszkodzenie lub zniszczenie.

4. Własny boks / wiata w magazynie self storage

Przechodzimy do ostatniego rozwiązania, służącego do przechowywania jednośladów. To własne pomieszczenie w magazynie self storage. Podobnie jak garaż czy miejsce w parkingu poziemnym, i tutaj masz całodobowy dostęp do wynajętego pomieszczenia. W przeciwieństwie do obu tych miejsc, panuje tu optymalna temperatura, dzięki której Twoja motocyklowa odzież nie ulegnie zawilgoceniu, a sprzęt w jednośladzie – zniszczeniu.

Co do kosztów – są zdecydowanie niższe niż w przypadku wykupu miejsca w parkingu podziemnym. Poza tym z boksu możesz w każdej chwili zrezygnować, np. w momencie rozpoczęcia nowego sezonu.

To, co jeszcze odróżnia przechowywanie w magazynie self storage od garażu czy parkingu podziemnego, to brak ryzyka kradzieży i uszkodzenia mienia. Twój jednoślad trzymasz bowiem we własnym boksie, do którego nie ma dostępu nikt nieupoważniony.

Oczywiście swój motocykl czy skuter zawsze możesz przechować na parkingu „pod chmurką”, zaopatrując się wcześniej w pokrowiec motocyklowy. To jednak na tyle niepewne rozwiązanie, że powinieneś od razu z niego zrezygnować na rzecz takich, które zapewnią Tobie i Twojemu sprzętowi odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo przechowywania.

Co musisz wiedzieć o przechowywaniu motocykla, skutera i roweru w magazynie self storage?

Jeżeli chcesz przechować rower w magazynie self storage, warto uprzednio dokładnie wyczyścić sprzęt. Koła powinny być napompowane i mieć odpowiednie ciśnienie, co pozwoli przedłużyć żywotność opon. Z kolei gruntowne oczyszczenie ramy i innych elementów oraz osprzętu z błota i innych zabrudzeń, a następnie osuszenie, pozwoli zapobiec powstawaniu rdzy i korozji.

Podobna zasada dotyczy przechowywania w self storage motocykli czy skuterów. Konserwacja powinna objąć nie tylko sumienne oczyszczenie jednośladu (pamiętaj, że brud to pożywka dla wilgoci, a wilgoć powoduje powstawanie rdzy). Do dodatkowych czynności należą przed wszystkim: wymiana oleju na nowy, wyjęcie uprzednio naładowanego akumulatora, zakonserwowanie klemów, uzupełnienie płynu przeciw zamarzaniu oraz spuszczenie z baku paliwa, aby zapobiec wystąpieniu zjawiska kondensacji w zbiorniku. Poza tym, jeżeli motocykl czy skuter nie będą ruszane przez dłuższy czas, warto ustawić sprzęt na specjalnym stojaku, co pozwoli uchronić opony przed tzw. zbrylaniem.

Przechowywanie jednośladów w czasie jesieni i zimy nie musi być problemowe. W self storage z powodzeniem i bezpiecznie zmagazynujesz swoje pojazdy, jak i wszystkie dodatkowe akcesoria, gadżety i części eksploatacyjne.

W związku z powyższym nasza oferta skierowana jest specjalne do Ciebie!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą cenową magazynów samoobsługowych na podstronie https://magazynylegionowo.pl/wycena/

Oferujemy:

  • Bezpieczeństwo (monitoring i ochrona )
  • Dostęp całodobowy (indywidualny kod)
  • Atrakcyjne ceny
  • Dobry dojazd
  • Różną wielkości magazynów ( od 1m², do 600m²)
Sprawdź naszą ofertę

Magazynowanie mebli, kartonów, paczek. Przechowaj u nas wszystko co potrzebujesz

Wynajmij magazyn zdalnie
Przeprowadzki kompleksowo

Przeprowadzki wraz pakowaniem, wniesieniem oraz usługą transportu

Przeprowadzki i transport